Eksploatacja – najważniejsze zasady

352300_7312

Jeżeli chcemy wybrać drukarkę do domu lub małej firmy, za w miarę małe pieniądze, musimy wziąć pod uwagę dwie technologie zastosowane w drukarkach: laserową oraz atramentową. Każda z nich to odosobniony przypadek. Jeśli decydujemy się na którąś z nich warto zasięgnąć opinii w internecie, a także możemy udać się do sklepu i zapytać fachowca o eksploatację modelu, który nas interesuje, następnie możemy podjąć decyzję co będzie dla nas dobre, z czego będziemy w pełni zadowoleni.

Jak wiemy drukarka to bardzo wrażliwe urządzenie. Źle dobrany tusz czy toner może spowodować, że drukarka go nie wykryje. Dlatego tak ważne jest, aby po każdym skończonym tonerze lub tuszu czyścić drukarkę. Możemy sobie wydedukować klika zasad związanych z eksploatacją. Jedna z nich to albo tania drukarka i drogie tusze/tonery lub też droga drukarka i tanie tusze/tonery, dotyczy to zarówno drukarek laserowych, jak i atramentowych. Można przy kupnie drukarki, a potem jej eksploatacji zastosować również zamienniki, które w dzisiejszych czasach są tańsze od oryginalnych tuszy, ale także przy tak zaawansowanych technologiach nie odbiegają jakością wydruku. Zwróćmy jednak uwagę, na to, że w momencie gdy decydujemy się na zakup zamiennika, aby starać się kupować go u tego samego sprzedawcy. Różne tonery czy też tusze, u różnych sprzedawców mogą nie mieć takiej jakości jaką byśmy sobie życzyli. Dużym problemem na jaki często natykają się kupujący są zamienniki w drukarkach laserowych. Często bywa tak, że te tonery są równie drogie jak oryginalne. Jednak nikt nie zwraca uwagi na ilość wydruku na takim tonerze. Jeśli mamy drukarkę atramentową i nawet bardzo dobrej jakości tusze, to i tak nie jesteśmy w stanie wydrukować tyle egzemplarzy, co na drukarce laserowej.

Eksploatacja to także serwisowanie. Jeśli skończy nam się toner bądź tusz, oddajmy drukarkę do specjalisty celem wyczyszczenia jej. Większość drukarek ma funkcję samooczyszczenia, ale gdy nie jesteśmy pewni jak się to robi – lepiej oddajmy ją fachowcom. To oni profesjonalnie zajmą się naszym sprzętem.

Dodaj komentarz